MAKALELER
Ahmet Kozak
KORONA VİRÜSÜNE ÇARE BTP ve PROF DR HAYDAR BAŞ TIR!!!!!
Meryem Çoğalmış
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN KORANA VİRÜS PAKETİNİ AÇIKLADI???
Hülya Atalay
SAĞLIK ÇALIŞANLARINA 3 MAAŞ İKRAMİYE VERİLMELİDİR...
Nur Ay
KARADUTUM ÇATAL KARAM ÇİNGENEM!!!
Meryem Çoğalmış
KURBANIMI NEREYE VERMELİYİM?????
Hülya Atalay
İŞTE YEREL SEÇİM GERÇEKLERİ!!!!!
  TÜRKİYE HABERLERİ
YAZI AYRINTI
   Yazan : Meryem Çoğalmış
Tarih : 2017-02-08 11:13:05
Okunma Sayısı : 6169
  İŞTE YENİ ANAYASANIN GETİRDİKLERİ!!!

Madde 1 = Başkan ve yardımcıları için TÜRK vatandaşı olma şartı yok. (Başkan isterse Arap dünyasından birçok kişiyi başkan yardımcısı yapabilecek).

Madde 2 = Yeni başkan kendisine çok sayıda başkan yardımcısı atayacak ve bu yardımcılar, ilkokul mezunu olabilecek, 18 yaşında tecrübesiz olabilecek, yemin etmeyecek,
Başkan isterse, devlet tecrübesi olmayan oğlunu ya da kızını, akrabalarını oraya atayabilecek. Yetki sınırlaması da yok...

Madde 3 = Kendisini yargılayacak yargıçları kendisi seçecek, isterse görevden alabilecek. Vali, kaymakam ve genel müdürüne kadar hepsini tek başına, bir imza ile atayıp, görevden alabilecek. Meclis dışından bakan atayabilecek. Bu bakanlar da aranan bir kriter yok.

Madde 4 = Başkan veya yardımcıları, muhalif gazete ve televizyon kanallarını mahkemeye verdiğinde, Yargıç hükümet aleyhine karar alırsa, hükümet düşmanı, Fetö cü veya şucu bucu ilan edilme korkusu yaşayacağından, hukuka uygun kararlar alamayacak, yargıya güven bitecek.

Madde 5 = Başkan bir karar ile yükselişini önleyemediği dövizi yasaklayabilecek. Bu defa yabancı yatırımcı kaçacak. İş dünyası çökme noktasına gelecek. Yatırımcı kaçınca işsizlik fırlayacak, hırsızlık ve gasp artacak.

Madde 6 = Meclis iradesi ortadan kalkacak, her şey tek kişinin emri ile yapılacak, Başkan hukuk dışı bir şey yaparsa, yargılanması için 400 milletvekili imzası ve kararı gerekiyor. Milletvekili çoğunluğu başkan ın partisinde olduğu için böyle bir imza toplanması mümkün olmayacak. Hadi 400 Mv. imzası toplandı diyelim. Bu defa başkan kendisini yüce divana gönderen Meclisi derhal fesih etme yetkisini kullanacak ve seçime gidecek. Yeni seçim de, kendisini yüce divana götürmeyecek milletvekillerini seçtirecek. Kendisini yüce divana gönderen milletvekillerini sürüm sürüm süründürecek.

Madde 7 = Referandum sürecinde bu 18 maddeden hiç bahsedilmeyecek. Daha önceki seçimlerde yaptıkları gibi, hiç alakası olmadığı halde; terör bitecek, ekonomi şahlanacak deyip, HAYIR oyu verenlerin Fetö, Pkk, Abd v.b. teröristlere hizmet ettikleri, vatana ihanet ettikleri gibi söylemler öne çıkaracaklar ve asıl konuyu gizleyecekler.
Bunlar tek adam rejimi dir. Bizim 'HAYIR' dememiz için fazlasıyla yeterli kardeşlerim..


Meryem ÇOĞALMIŞ-RİZE

 

Yazılar Sayfasına Geri Dön
YAZARIN TUM YAZILARI
YA HALKIN KAVGASI, YA KOLTUK KAVGASI
EN GÜZEL YORUM ARINÇ’TAN!!!
SİZ HALA ORADA MISINIZ???
SİYASİ SAPIKLARI NE YAPACAĞIZ?
ÇAY-KUR DA NELER OLUYOR??
İŞTE YENİ ANAYASANIN GETİRDİKLERİ!!!
KURBANIMI NEREYE VERMELİYİM?????
CUMHURBAŞKANI ERDOĞAN KORANA VİRÜS PAKETİNİ AÇIKLADI???