MAKALELER
Nur Ay
KARADUTUM ÇATAL KARAM ÇİNGENEM!!!
Meryem Çoğalmış
KURBANIMI NEREYE VERMELİYİM?????
Hülya Atalay
İŞTE YEREL SEÇİM GERÇEKLERİ!!!!!
Ahmet Kozak
CHP UŞAKTA NELER OLUYOR? NELER YAŞANIYOR???
Nur Ay
AV VE AVCILIK SPOR MU KATLİAM MI???
Hülya Atalay
HAYIR DEMEK İÇİN FAZLA NEDENE GEREK YOK A.K.P. NİN EVET DEMESİ YETER
  TÜRKİYE HABERLERİ
YAZI AYRINTI
   Yazan : Ahmet Kozak
Tarih : 2014-07-22 15:29:45
Okunma Sayısı : 4154
  KOZAKLI BÜYÜK BİR RÜYANIN ADI..

Evet Kıymetli okurlarım sizlere uzun süredir köşe yazamadım. Ancak bugünlerde yaşadığım Kozaklı anılarımı sizlerle paylaşmayı ise bir Vatan Borcu olarak görüyorum. 

18 Temmuz Akşamı B.T.P. Binası önünde bir tatlı telaş, bir tatlı koşuşturma. Kimi oğlunu, kimi kızını, kimi eşini  gönderecek. Otobüsümüz hazır. Otobüste otobüs hani kliması, içerisinin o nefis kokusu görülmeye değer.  

Bütün gençler gelmiş. Kozaklıya gidecek Prof Dr Haydar Baş Beyi görecek. Memleket meselelerini öğrenecek, konuşacak. Bilgi ve kültür depolayacak...

 Çıktığımız Nevşehir Kozaklı Yolculuğumuz da yolumuz üzerinde bulunan Hacı Bektaş-ı Veli Hazretlerinin Türbesini ziyaret ediyoruz. O Muhteşem İnsanın Maneviyatından istifade ediyoruz... Onun Anadolu nun İslamlaşmasında ki Türkleşmesinde ki gayret ve çabalarını bir bir gözümüzün önüne getiriyoruz. 

Daha sonra Nevşehir Kozaklı Termal Tesislerine Geliyoruz... Gerçekten gençler için her şey ama her şey düşünülmüş. Çocuklarımız için kış döneminden sonra herhalde en iyi karne hediyesi bu olsa gerek diye düşünüyorum. 
3 gün 3 gece dolu dolu Vatan, Bayrak ve Millet Sevgisini doya doya yaşıyoruz. İbadet Ediyoruz...

İlim, İrfan ile Dini ve Milli Konularda tam bir eğitim depoluyoruz... Tabii girdiğimiz havuzlar, İftar ve Sahur da yediğimiz yemekler gezimizin bir başka güzel taraflarından diyebilirim. 

En son Pazar Günü ise Üstad Büyük İlim, Fikir ve Gönül Adamı, Büyük Kaan, Başbuğ, Oğuz Boylarından Oğuz Kağanın Torunu ve Varisi Prof Dr Haydar Baş Beyi O Veciz Konuşması ile dinliyoruz.

O Salon ki yer yerinden oynuyor. 10 Bin Kişi Tek Yürek Tek Bilek Olarak Üstadı İzliyor. O na alkış tutuyor. O nun Konuşmalarından Feyz ve Muhabbet Alıyor..  

Orada Gençlerin Plaket Sunması, Bir başka Gencin Kur-anı Kerim Hediye Etmesi ve Bir Başka Gencin Türk Bayrağı Hediye Etmesi, Genel Başkanımızın Kur-anı Kerimi ve Türk Bayrağını öperek Başına Koyması gerçekten ama gerçekten görülmeye değer anlar olarak tarihe geçiyor.  

Ha Sizin genciniz nerede diyenlere Dünyanın ve Semanın gözü önünde adeta tokat gibi bir cevap görüntüsü görülmeye değiyor. Tekrar Gelecek Yıl Buluşmak üzere arkadaşlarla vedalaşıyoruz. Helalleşiyoruz. 

Dönüşte ise bir başka Maneviyat Ummanı Mevlana Celaleddin-i Rumi Hazretlerinin Türbesini ziyaret ediyoruz. Fatihalar okuyoruz. Dualar Ediyoruz. 

Bir Sonraki Yazımız da Görüşmek Dileğiyle.. Allah a Emanet Olun.. Her Şey Gönlünüzce Olsun... Sağlıcakla Kalın..

 AHMET KOZAK - UŞAK                usakhaber.net@hotmail.com   

 

Yazılar Sayfasına Geri Dön
YAZARIN TUM YAZILARI
30 AĞUSTOS'U YENİDEN YAŞAMAK...
SURİYE DE NELER OLUYOR???
BERAT KANDİLİ KUTLU OLSUN
AH SURİYE AH !!!!
KURBAN BAYRAMI'NIN DÜŞÜNDÜRDÜKLERİ...
AKİL ADAMLAR YOLLAR DA........
BİR ŞEHİT YAKINININ FERYADI
TÜRK ÇİFTÇİSİ 4 KAT FAKİRLEŞTİ...
TÜRK TARIMI NEREYE GİDİYOR ???
KOZAKLI BÜYÜK BİR RÜYANIN ADI..
İSRAİL ERBAKAN VE!!!
SEÇİMLERİN ARDINDAN!!!
M.H.P. NİÇİN EVET DİYOR???
CHP UŞAKTA NELER OLUYOR? NELER YAŞANIYOR???