MAKALELER
Nur Ay
KARADUTUM ÇATAL KARAM ÇİNGENEM!!!
Meryem Çoğalmış
KURBANIMI NEREYE VERMELİYİM?????
Hülya Atalay
İŞTE YEREL SEÇİM GERÇEKLERİ!!!!!
Ahmet Kozak
CHP UŞAKTA NELER OLUYOR? NELER YAŞANIYOR???
Nur Ay
AV VE AVCILIK SPOR MU KATLİAM MI???
Hülya Atalay
HAYIR DEMEK İÇİN FAZLA NEDENE GEREK YOK A.K.P. NİN EVET DEMESİ YETER
  TÜRKİYE HABERLERİ
YAZI AYRINTI
   Yazan : Ahmet Kozak
Tarih : 2012-11-06 15:45:57
Okunma Sayısı : 5390
  KURBAN BAYRAMI'NIN DÜŞÜNDÜRDÜKLERİ...

Kıymetli Okurlarım yine sizinle beraber olduğum için çok mutluyum. Bir Kurban Bayramını geride bıraktık. Kurban ibadetimizi yerine getirdik.

            Büyüklerimizi, konu komşumuzu ve yakın akrabalarımızı ziyaret ettik. Ancak bu Kurban Bayramı’nda da sevinenler ve üzülenler oldu. Kurban kesebilen veya kesemeyenler. Kudreti olanlar veya olmayanlar. Çok sevinen çocuklar veya hiç sevinemeyen çocuklar..

Allah’a(cc) şükür ki Milletimiz henüz bazı hasletlerini kaybetmemiş. Henüz yardımlaşma ve fakiri koruma ve kayırma duygularını yitirmemiş. Bu bizim ve Milletimiz açısından çok sevindirici..

Ancak bazı üzüntülerim yok da değil.. Kurbandan önce yine Ülkemiz Angus istilasına uğradı. Yine gümrükler aşağıya çekildi. Yerli üretici perişan olması için ne gerekiyorsa yapıldı.

Birçok üretici zararına satışlar yaptı. Bazı üreticilerin kurbanlıkları elinde kaldı. Şimdi onların kara kara düşünme zamanı. Onlara Bayram zehir oldu. Yem satıcıları kapılarını çoktan çaldı. Aralar açıldı. Hacizler başladı…

Dünya da kendi kendine yetebilen 7 Ülke olma özelliğimizi maalesef son yıllar da hepten  kaybettik. Küresel güçler, global sermaye ve yabancılar sevinir oldu. Ekonomimiz de dümen yabancının eline geçti.

Büyük Atatürk’ün “Zaferler Ekonomi ile Taçlandırılmadıkça Kazanılmış Sayılmaz” sözü çabuk unutulur oldu. Ülkemiz de aklımıza gelen tüm yerli ürünler ithal edilir hale geldi. Pamuk, tütün, buğday, şeker, pirinç ve daha bilmem ne ürünlerimiz artık ABD patentli. Yaşantımızı ABD belirliyor. Yiyeceğimizi içeceğimizi ABD belirliyor…

Burada Prof Dr Haydar BAŞ Beyefendi’nin Milli Ekonomi Modelini unutmamak lazım.. Acaba yine Köylümüz, Çiftçimiz birinci sınıf hale getirilemez mi? Yine Türk Köylüsü Dünya ya ihracat yapar konuma getirilemez mi?

Yine Tarım Stratejiktir anlayışı ile, üretici desteklenemez mi? Hayvancılığımız Milletimiz için bir geçim kaynağı haline getirilemez mi???

Göçler önlenemez mi? Aileler doğduğu yerde karnını doyuramaz mı???

Global Sermayeden Uzak Günler Diliyorum…

Yine Köylünün Milletin Efendisi Olacağı Günler Dileğiyle Diyorum…

Hoşça Kalın.. Esenlikle Kalın…Herkesin İşinin, Aşının Olduğu, Tencerelerin Kendi Ürünlerimizle Kaynadığı Günler Dileğiyle…

 

AHMET KOZAK 0533 3396538

 

 


Yazılar Sayfasına Geri Dön
YAZARIN TUM YAZILARI
30 AĞUSTOS'U YENİDEN YAŞAMAK...
SURİYE DE NELER OLUYOR???
BERAT KANDİLİ KUTLU OLSUN
AH SURİYE AH !!!!
KURBAN BAYRAMI'NIN DÜŞÜNDÜRDÜKLERİ...
AKİL ADAMLAR YOLLAR DA........
BİR ŞEHİT YAKINININ FERYADI
TÜRK ÇİFTÇİSİ 4 KAT FAKİRLEŞTİ...
TÜRK TARIMI NEREYE GİDİYOR ???
KOZAKLI BÜYÜK BİR RÜYANIN ADI..
İSRAİL ERBAKAN VE!!!
SEÇİMLERİN ARDINDAN!!!
M.H.P. NİÇİN EVET DİYOR???
CHP UŞAKTA NELER OLUYOR? NELER YAŞANIYOR???