MAKALELER
Nur Ay
KARADUTUM ÇATAL KARAM ÇİNGENEM!!!
Meryem Çoğalmış
KURBANIMI NEREYE VERMELİYİM?????
Hülya Atalay
İŞTE YEREL SEÇİM GERÇEKLERİ!!!!!
Ahmet Kozak
CHP UŞAKTA NELER OLUYOR? NELER YAŞANIYOR???
Nur Ay
AV VE AVCILIK SPOR MU KATLİAM MI???
Hülya Atalay
HAYIR DEMEK İÇİN FAZLA NEDENE GEREK YOK A.K.P. NİN EVET DEMESİ YETER
  TÜRKİYE HABERLERİ
YAZI AYRINTI
   Yazan : Ahmet Kozak
Tarih : 2012-07-25 13:54:16
Okunma Sayısı : 4417
  SURİYE DE NELER OLUYOR???

Kıymetli Okurlarım bugün sizinle beraber olduğum için öncelikle Allah’a(cc) şükrediyorum.

Bugün Komşumuzu, Suriye’yi ele almak istiyorum. Evet Suriye Komşumuz, Dindaşımız, Soydaşımız ve Peygamberimiz (SAV) in Gözümün Nuru Dediği Ehli Beyt Sevdalılarının yaşadığı Coğrafya….

Hz Peyğamberimiz’i, Hz Ali’yi, Hz Hasan’ı ve Hz Hüseyin’i Sevenlerin yaşadığı Coğrafya… Ehli Beyt Aşıklarının Yaşadığı Coğrafya… 

Sizce bir ülkenin resmi rejimine karşı mücadele eden illegal kadroları, teröristleri  desteklemek, onlara silah vermek. Silah temin etmek. Onları eğitmek, yardım etmek nedir?  

Gerçekten elinizi vicdanınıza koyun bir Ülke Komşusun da baş kaldıranları destekliyor. Onları Sınır da bir ilin de barındırıyor. Her türlü imkanı sağlıyor. Resmen sen git kendi ülkendeki yönetimi yık. Orada huzursuzluk çıkar diyor… 

 Şimdi Komşumuza, Suriye’ye  bir bakalım.. ABD Dışişleri Bakanı Clinton, Rusya'yı, Beşer Esad rejimine helikopter vermekle suçluyor.. Rusya Dışişleri Bakanı ise ABD ve müttefiklerinin, Suriye'deki muhalifleri silahlandırdığını belirtiyor.

Evet artısı ve eksisi ile Beşer Esad rejimi Suriye'nin resmi iktidarıdır. Ve en önemlisi adıyla, sanıyla Müslüman ve açıktan Müslümanları katletmiyor. Halk ise bu idareden memnun..

Rusya'nın Suriye'ye resmi anlaşmalara uygun olarak silah satmasını suç kabul eden ABD, İsrail'e büyük miktarda silah nakletmektedir. Nükleer başlık taşıyan silahlar da bunların içindedir. İsrail ise bu silahları dünyanın gözü önünde Müslümanlara ve savunmasız masum sivillere karşı kullanmaktadır. 

Burada ciddi bir çifte standart söz konusudur. Suriye'nin ikinci bir Irak olmasını ve bu şekilde İran'ı ve bölgenin tamamını kontrol altında tutmayı hedefleyen ABD ve Müttefikleri çifte standart uygulamaktadırlar.

  Ancak Rusya, ABD’nin Ortadoğu’daki oyununu gördüğü için bu denklemde Suriye'nin yanında yer almaktadır. Bura da Rusya’yı kutlamak lazımdır. 

 Rusya dini, örfü, adeti, geleneği, kültürü ortak olmadığı halde Suriye'nin toprak bütünlüğünü savunmaktadır.Sivil halkın katledilmesine göz yummamaktadır.

 Rusya Dışişleri Bakanı, Tahran'da İran Dışişleri Bakanı  ile bir araya geldiğin de Suriye konusuna özel bir önem verdiklerini ifade etmiştir. Zira Suriye'nin toprak bütünlüğü Ortadoğu da büyük bir önem arzetmektedir. 

Bugün Suriye'de karışıklık varsa bunun sorumlusu ABD ve müttefikleridir. Bu gün Suriye de karışıklık varsa Komşularca silahlandırılan ve eğitilen isyancı kadrolardır. Bu gün Suriye de karışıklık varsa Müslümanlardan rahatsız olanlardır. 

Kıymetli Okurlarım; burada yazıma son verirken komşusunun komşusundan emin olduğu günler dileğiyle diyorum….

Müslümanların birlik ve beraberlik içerisin de olduğu günler dileğiyle diyorum…..

Müslümanların gayri Müslimlerle bir olup, Müslümanları öldürmediği günler dileğiyle diyorum…..  Hepinize Saygılar Sunuyorum….

Yazılar Sayfasına Geri Dön
YAZARIN TUM YAZILARI
30 AĞUSTOS'U YENİDEN YAŞAMAK...
SURİYE DE NELER OLUYOR???
BERAT KANDİLİ KUTLU OLSUN
AH SURİYE AH !!!!
KURBAN BAYRAMI'NIN DÜŞÜNDÜRDÜKLERİ...
AKİL ADAMLAR YOLLAR DA........
BİR ŞEHİT YAKINININ FERYADI
TÜRK ÇİFTÇİSİ 4 KAT FAKİRLEŞTİ...
TÜRK TARIMI NEREYE GİDİYOR ???
KOZAKLI BÜYÜK BİR RÜYANIN ADI..
İSRAİL ERBAKAN VE!!!
SEÇİMLERİN ARDINDAN!!!
M.H.P. NİÇİN EVET DİYOR???
CHP UŞAKTA NELER OLUYOR? NELER YAŞANIYOR???